20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Powolne przywracanie ruchu lotniczego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Lotniska i linie lotnicze powoli szykują się na powrót do normalności po ograniczeniach związanych z koronawirusem. Dziś zostanie opublikowane rozporządzenie, w którym znajdą się informacje dotyczące dodatkowych zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywały podróżujących samolotami.

Odmrażanie ruchu lotniczego ma odbywać się stopniowo. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że w tej sprawie trwają konsultacje z ekspertami zajmującymi się ruchem lotniczym oraz epidemiologami. „Pracujemy nad odpowiednimi procedurami” – powiedział szef rządu. Pierwszego czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą część połączeń krajowych. Jak mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała, kolejne kroki zależą od tego, czy uda się sprawnie wprowadzić nowe zasady podróżowania. Znaczenie będzie też miała bieżąca sytuacja epidemiczna na świecie. Kolejne etapy odmrażania ruchu lotniczego będą polegały na przywracaniu połączeń z tymi krajami, które opanowały epidemię.

Ministerstwo infrastruktury zapowiedziało także wsparcie polskich lotnisk, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Kwota wsparcia przekroczy 142 miliony złotych.

IAR/#Lis Przemysław Lis/d vey/w kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520