HomeWIELKA BRYTANIA

“Poważne ostrzeżenie” – 2 fala koronawirusa przynosi rekordową liczbę zakażeń w WB

“Poważne ostrzeżenie” – 2 fala koronawirusa przynosi rekordową liczbę zakażeń w WB

Wielka Brytania odnotowała rekordową liczbę zakażeń w czwartek. 6,634 potwierdzonych przypadków powinno być traktowane jako “poważne ostrzeżenie” – mówią przedstawiciele służb zdrowia.

Maj, na terenie Wielkiej Brytanii był dotychczas szczytowym momentem pandemii COVID-19. Nawet wtedy, nie stwierdzano jednak tak dużej dziennej liczby zakażeń.

W czwartek, odnotowano 6,634 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 40 osób zmarło, co sumarycznie daje już 41,902 ofiary choroby na terenie Wielkiej Brytanii.

Matt Hancock, sekretarz ds. zdrowia, ostrzega że niemal 10,000 ludzi zostaje zakażonych wirusem na terenie Wielkiej Brytanii. Zaleca zaostrzenie restrykcji i obostrzeń na terenie wspólnoty.

Yvonne Doyle, dyrektorka ds. medycznych w Public Health England, twierdzi, że obecna sytuacja powinna być “poważnym ostrzeżeniem dla nas wszystkich.” Dodaje – “Sygnały są bardzo jasne. Wzrost pozytywnych wyników na przekroju wszystkich grup wiekowych i stale widzimy wzrost przyjęć do szpitali i intensywnej terapii.”

Doyle podkreśla, że kluczowe jest przestrzeganie zaleceń i obostrzeń, oraz zachęca aby absolutnie każdy ściągnął nową aplikację NHS Covid-19, która właśnie wystartowała na terenie Anglii i Walii.

Linki do wersji na Androida i na sprzęt Apple.

 

 

PS

 

COMMENTS