HomeNew York

New Jersey wprowadza zakaz papierowych i plastikowych torebek jednorazowych

New Jersey wprowadza zakaz papierowych i plastikowych torebek jednorazowych

Jednorazowe torebki oraz styropianowe pojemniki zostaną zakazane na terenie New Jersey. Stałoby się pierwszym stanem, które wprowadza zakaz papierowych torebek.

Niektóre stany wprowadziły już opłatę za papierowe torby jednorazowe. New Jersey stałoby się właśnie pierwszy stanem, które wprowadzi całkowity i zakaz.

Zakaz nie kończy się na papierowych torebkach, dotyczyłby też styropianowych pojemników na wynos, oraz torebek plastikowych.

Ustawa miałaby wejść w życie za 18 miesięcy, tak aby dać biznesom czas na przygotowanie się na zmiany.

Gubernator Bill Murphy stwierdził, że chętnie podpisze tę ustawę, po tym jak zawetował ustawę, która miała jedynie wprowadzić opłatę za plastikowe torebki.

Z czego korzystać mieliby więc klienci oraz biznesy? Zakaz nie dotyczyłby toreb wielorazowego użytku wykonanych z materiału, nylonu, konopii i innych materiałów które da się wyprać lub wyczyścić.

Chociaż wielu uważa to za dobry pomysł, to ustawa spotkała się też ze sprzeciwem ze strony producentów torebek:

“Ta ustawa wpłynie negatywnie na fabryki w New Jersey oraz pracowników New Jersey, podczas tego okropnego ekonomicznego kryzysu i pandemii.” – powiedział Dennis Hart, prezes Chemistry Council, która reprezentuje producentów plastików.d

 

PS

COMMENTS