21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Potężna eksplozja w Ankarze. 21 ofiar śmiertelnych, 61 rannych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W środę Ankarą wstrząsnęła potężna eksplozja. Prawdopodobnie wybuchł samochód pułapka, jednak na razie nie można stwierdzić czy był to zamach terrorystyczny. W wybuchu zginęło co najmniej pięć osób.

Do zdarzenia doszło w środę popołudniu czasu lokalnego, niedaleko budynku tureckiego parlamentu i sztabów wojskowych. Eksplozja nastąpiła, kiedy w okolicy przejeżdżał pojazd militarny. Zginęło 21  osób, a 61 jest rannych – podaje BBC. Zdjęcia z Ankary pokazują olbrzymie chmury dymu unoszące się nad budynkami.

Według źródeł w Sztabie Generalnym celem ataku był konwój autobusów, przewożący wojskowych. Lokalne władze podają, że po krótkim przystanku kolumny na czerwonym świetle ktoś zdetonował w pobliżu samochód, wypełniony materiałami wybuchowymi. Tureckie służby bezpieczeństwa przypisują winę bojownikom z Partii Pracujących Kurdystanu. Natomiast źródła wojskowe twierdzą, że za zamachem stoi Państwo Islamskie.

W ostatnim czasie Turcja jest częstym celem ataków. Państwu zagrażają między Państwo Islamskie oraz Partia Pracujących Kurdystanu. W styczniu w Stambule zamachowiec samobójca, który najprawdopodobniej był powiązany z ISIS, zabił dziesięć osób. Z kolei w grudniu ubiegłego roku, w Ankarze blisko 100 osób zginęło w wybuchu podczas demonstracji politycznej. Za ten atak również obwiniane jest Państwo Islamskie.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520