21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Postrach francuskich rzek atakuje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ryba z Chin sieje spustoszenie w ekosystemie francuskich rzek. To azjatycka odmiana kiełbi. Takie dane przynosi raport opracowany przez naukowców z Francuskiego Instytutu Badań i Rozwoju.
Mieści się w dłoni. Ma niewiele ponad dziesięć centymetrów długości. Ma piękny oliwkowy kolor. Wędkarze chętnie używają ją jako przynęty. Wygląda jak pływająca niewinność, tymczasem to jest koń tojański z płetwami, w jego łuskach mieszkają zabójcze pasożyty.

Jeden z ichtiologów, autorów opracowania wyjaśnia, że kiełb azjatycki to wyjątkowo niebezpieczna ryba, gdyż zagraża ona ekosystemowi w większym stopniu niż jakikolwiek inny gatunek przenosząc przenosi choroby, które zdziesiątkują populację innych ryb słodkowodnych nie w ciągu długiego okresu, ale w ciągu dwóch – trzech lat. Rybę „przywleczono” do Europy z Chin, najprawdopodobniej z karpiem chińskim, którego zaczęto hodować na naszym kontynencie.
Teraz występuje ona w Rodanie, Loarze i w Renie. Kiełb potrafi przystosować się do niskich temperatur i do życia w słonych, wodach morskich.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520