21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Będzie obwodnica Częstochowy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W poniedziałek została podpisana umowa na budowę kolejnego odcinka autostrady A1, który mierzy około 20 kilometrów. Jest to jeden z etapów budowy obwodnicy Częstochowy.

W poniedziałek, 12 października, podpisana została umowa na budowę odcinka F autostrady A1. Odcinek mierzący około 20 kilometrów obejmuje drogę od węzła Rząsawa (z węzłem) – węzła Blachownia (z węzłem). Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Autostrada A1 węzeł Pyrzowice – koniec obwodnicy Częstochowy”. Jej koszt to 703 281 570,14 złotych. Wykonawca na wybudowanie odcinka ma 33 miesiące od dnia zawarcia umowy. W czas ten nie wlicza się jednak okresów zimowych.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie nie tylko sam odcinek drogi, ale węzły drogowe Rząsawa, Lgota, Blachownia. Powstaną również Miejsca Obsługi Podróżnych oraz Obwód Utrzymania Autostrady. Wykonane zostaną m.in. drogi dojazdowe do autostrady, pasy technologiczne oraz system odwodniania terenu. Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm SALINI Polska Sp. z o.o., SALINI IMPREGILO S.p.A. i TODINI COSTRUZIONI GENERALI S.p.A.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520