11.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Porażka Waszyngtonu; wygrane Cleveland i New Orleans- wyniki NBA

Kolejne porażki Washington Wizards i Los Angeles Lakers; 7. wygrana Cleveland i pierwsze zwycięstwo New Orleans – to w największym skrócie wydarzenia wtorkowych meczów ligi NBA.

Koszykarze Washington Wizards przegrali u siebie z Oklahoma City Thunder 101:125. Marcin Gortat grał w szeregach gospodarzy przez 27 minut i rzucił 15 punktów. Obok Ramona Sessionsa Polak był najskuteczniejszym zawodnikiem stołecznego klubu. W składzie Waszyngtonu zabrakło w tym meczu kontuzjowanych Bradleya Beala i Nene Hilario.
W szeregach gości znakomicie zagrał Russell Westbrook, który zdobył 22 punkty oraz miał po 11 zbiórek i asyst. Pod koniec drugiej kwarty kontuzji nabawił się inny lider ekipy z Oklahomy, Kevin Durant, który nie zagrał już w drugiej połowie; koszykarz naderwał ścięgno podkolanowe.
Była to już 4. porażka Waszyngtonu w 7. meczu; klub Marcina Gortata zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Liderem Wschodu pozostają koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy wygrali u siebie z Utah Jazz różnicą 4 punktów. Bohaterem meczu, a zarazem ekipy gospodarzy był LeBron James, który rzucił 31 punktów, z czego 17 w IV kwarcie. Najlepsi w ekipie z Salt Lake City byli Derrick Favors i Gordon Hayward – po 17 pkt.
Cleveland odnieśli siódme, kolejne zwycięstwo w ósmym meczu i w tabeli Wschodu wyprzedzają Atlanta Hawks; kolejne miejsce zajmują Detroit Pistons, a dalej są Miami Heat, którzy we wtorek pokonali u siebie Los Angeles Lakers 13 punktami. W szeregach gości nie zagrał kontuzjowany Kobe Bryant; najwięcej dla Miami – 30 punktów – rzucił Chris Bosh. Zespół z Los Angeles poniósł już 6. porażkę w 7. meczu i w tabeli Zachodu zajmuje 13. miejsce.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze New Orleans Pelicans, którzy u siebie pokonali Dallas Mavericks różnicą 15 punktów. Gospodarze okupili ten sukces kontuzją czołowego zawodnika, Anthony’ego Davisa, który na początku III kwarty doznał stłuczenia biodra. Najwięcej dla ekipy z Nowego Orleanu rzucił Ryan Anderson – 25 pkt.; najskuteczniejszy w szeregach Dallas był Dirk Nowitzki – 18 pkt.
Nowoorleański klub jest przedostatni w tabeli Zachodu; liderem Konferencji są Golden State Warriors, którzy w ośmiu meczach odnieśli komplet zwycięstw; kolejne miejsca zajmują San Antonio Spurs, Los Angeles Clippers i wtorkowi pogromcy Waszynbgtonu, Oklahoma City Thunder.