HomeTechnologie

Porażka chińskiego koncernu Huawei

Porażka chińskiego koncernu Huawei

Dwie największe sieci telefonii komórkowej w Singapurze wybrały koncerny Ericsson i Nokia jako głównych dostawców technologii 5G. Decyzja odbierana jest jako porażka chińskiego koncernu Huawei. Ten – obecny będzie jednak na singapurskim runku 5G dzięki kontraktowi z jednym z mniejszych operatorów.

Minister komunikacji Singapuru oświadczył, że tamtejszy rząd nigdy nie prowadził działań, których celem byłoby wykluczenie jakiejkolwiek firmy z przetargów na dostawę sieci 5G – pisze hongkoński dziennik „South China Morning Post”. Dodał, że władze Singapuru są zadowolone z wyboru dokonanego przez telefonie komórkowe.
Dwóch największych operatorów w Singapurze wybrało koncerny będące bezpośrednią konkurencją Huawei. Chiński koncern dostarczy technologię 5G dla jednego z mniejszych operatorów.

Singapur utrzymuje bliskie relacje zarówno z USA jak i Chinami. Amerykańskie władze – tłumacząc to głównie względami bezpieczeństwa – zablokowały możliwość wejścia chińskiego giganta na swój rynek z technologią 5G. USA prowadzą też działania, które mają ograniczyć udział Huawei w budowie sieci 5G u państw będących ich sojusznikami.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Tomasz Sajewicz/Pekin/w dwi/

COMMENTS