Ponad tysiąc utworów zgłoszonych do konkursu “Piosenka na 100”

Ponad tysiąc utworów zgłoszonych do konkursu “Piosenka na 100”

Ogromne zainteresowanie konkursem Polskiego Radia i ZAiKS-u “Piosenka na 100”. Zgłoszono do niego ponad tysiąc utworów. Konkurs zorganizowano z okazji 100-lecia działalności Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Można było do niego zgłaszać piosenki – niepublikowane wcześniej i napisane w języku polskim.

Z napływu tylu nagrań cieszy się wiceprezes ZAiKS-u Michał Komar. “To oznacza, że jest bardzo dużo ludzi, którzy nie tylko potrafią pisać muzykę, pisać teksty, ale umieją także tworzyć nagrania. To jest armia – tysiąc kompozytorów, Tylko się trzeba cieszyć. Zobaczymy teraz jakie będą rezultaty artystyczne, jaki będzie poziom tych utworów” – powiedział IAR Michał Komar.
Wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS wierzy, że dzięki konkursowi powstanie wiele przebojów.

Konkurs ma popularyzować polską twórczość i prezentować ją słuchaczom Polskiego Radia.

Zgodnie z regulaminem, kapituła do 16 kwietnia ma wybrać 10 najlepszych utworów. Od 18 do 29 kwietnia słuchacze Polskiego Radia będą głosować na wybrane przez siebie kompozycje poprzez stronę internetową piosenkana100.polskieradio.pl oraz SMS-y.

Od 1 do 18 maja kapituła wybierze najlepszy utwór spośród pięciu, które otrzymają największą liczbę głosów. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

Pula nagród w konkursie “Piosenka na 100” wynosi 100 tysięcy złotych brutto. Kwota ta może trafić do autorów jednego przeboju w przypadku, gdy zostanie doceniony w trzech kategoriach: muzyka, tekst i wykonanie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania nagrody pieniężnej dwóm lub trzem piosenkom, przy czym w każdej kategorii wysokość nagrody wynosi 30 tysięcy złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0