HomePILNE

Ponad 900 interwencji straży pożarnej minionej doby: Setki połamanych i powalonych drzew oraz zalane podwórka i budynki

Ponad 900 interwencji straży pożarnej minionej doby: Setki połamanych i powalonych drzew oraz zalane podwórka i budynki

Setki połamanych i powalonych drzew oraz zalane podwórka i budynki – z tym musieli mierzyć się minionej dobry funkcjonariusze straży pożarnej.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, do usuwania skutków żywiołu mundurowi wyjeżdżali ponad dziewięćset razy. Najwięcej interwencji – ponad trzysta – odnotowali strażacy na Mazowszu, a także w województwach lubelskim, łódzkim, wielkopolskim i małopolskim.

Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe ewakuowano obóz harcerski w Białym Brzegu w województwie świętokrzyskim. Przebywało na nim 268 osób, w tym 230 dzieci. Działania w Białym Brzegu prowadziło siedem jednostek straży pożarnej. Wszyscy uczestnicy obozu zostali przewiezieni do budynku pobliskiej szkoły podstawowej.

Nie tylko skutki ulew i porywistego wiatru dały się we znaki strażakom. Tylko wczoraj funkcjonariusze gasili blisko pół tysiąca pożarów.

Utrzymujące się wysokie temperatury sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Dodał, że tylko wczoraj gasili prawie 50 płonących połaci lasów, ponad czterysta razy – pola i ścierniska. Najwięcej tego typu interwencji przeprowadzono w województwie wielkopolskim, dolnośląskim i mazowieckim.

W usuwaniu skutków burz, które przeszły nad wieloma regionami Polski, oraz gaszeniu pożarów uczestniczyło wczoraj prawie pięć tysięcy strażaków z państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/hm/kj

COMMENTS