HomeKultura

Poznaniacy czytają coraz więcej! Biblioteka Raczyńskich publikuje optymistyczne dane

Poznaniacy czytają coraz więcej! Biblioteka Raczyńskich publikuje optymistyczne dane

Dużo się mówi o tym, że w Polsce z roku na rok spada w Polsce czytelnictwo i przybywa osób, które w ciągu roku nie przeczytały nawet jednej książki. Być może poznaniacy to wyjątki. Na to przynajmniej wskazują najnowsze dane dotyczące liczy osób korzystających z zasobów Biblioteki Raczyńskich.

– W pierwszym półroczu 2019 roku do Biblioteki Raczyńskich zapisało się 58 990 czytelników, czyli o ponad 1300 osób więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym – podaje Bibliotek Raczyńskich w Poznaniu. Czytelnictwo wzrasta zarówno w filiach (obecnie jest tam zarejestrowanych ponad 48 tysięcy osób – o ponad tysiąc więcej niż w pierwszym półroczu 2018 roku) oraz w czytelniach i wypożyczalni w gmachu głównym, z których korzysta ponad 10,5 tys. czytelników (o 160 więcej niż rok temu).

 

Jak powiedziała podczas konferencji dyrektor Anna Gruszecka – rosnąca liczba czytelników jest wynikiem pracy i zaangażowania bibliotekarzy oraz ciekawej oferty książkowej, która odpowiada gustom osób w każdym wieku. Główna siedziba Biblioteki Raczyńskich mieści się przy placu Wolności w Poznaniu. Oprócz tego biblioteka posiada 63 filie rozmieszczone na terenie całego Poznania.

 

aip

COMMENTS