Pomorze Zachodnie: Rzucał w matkę butelką i wkładami do zniczy. Teraz stanie przed sądem

Pomorze Zachodnie: Rzucał w matkę butelką i wkładami do zniczy. Teraz stanie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do choszczeńskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia wobec mieszkańca tego miasta. Podejrzany jest m.in. o to, że od stycznia do listopada 2018 r. znęcał się psychicznie nad swoją matką. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał jej wulgarnymi słowami, rzucał różnymi rzeczami i groził pozbawieniem życia. Do ostatniej awantury doszło 31 października 2018 r., kiedy to groził kobiecie spaleniem mieszkania i pozbawieniem jej życia rzucając butelką i wkładami do zniczy.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Choszcznie – informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Z ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z matką, znęcał się nad nią psychicznie. Z zeznań pokrzywdzonej kobiety oraz pozostałych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu, w okresie kilku miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją matką. Między innymi w ten sposób, że ubliżał jej wulgarnymi słowami, rzucał przedmiotami stanowiącymi wyposażenie mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. W dniu 31 października 2018 r. podejrzany wszczął po raz kolejny awanturę, podczas której zachowywał się agresywnie. Wezwana została policja.

 

– Podczas interwencji agresywny mężczyzna znieważył również funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe, a ponadto również groził im pozbawieniem życia – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska. – W związku z takim zachowaniem podejrzany usłyszał także zarzuty dotyczące przestępstwa o jakich mowa w art. 224 § 2 kk i art. 226 § 1 kk. Za czyn zarzucony podejrzanemu m. in. z art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie w tym między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0