Pomorze Zachodnie: CBA znów w Dolnej Odrze. Zatrzymano trzy osoby

Pomorze Zachodnie: CBA znów w Dolnej Odrze. Zatrzymano trzy osoby

Na polecenie Prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK S.A Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążących obowiązków funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jana S., Wojciecha O. i Ryszarda M.

 

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw: podżegania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i poświadczenia nieprawdy w tych dokumentach, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielenia i przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w Komisji Kwalifikacyjnej przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz podżegania świadków do składania fałszywych zeznań.

 

Na wniosek prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie w dniu 2 lutego 2018 r. zastosował wobec Jana S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mariusz Parkitny aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0