Władysław Frasyniuk już zwolniony z prokuratury. Odmówił składania zeznań

Władysław Frasyniuk już zwolniony z prokuratury. Odmówił składania zeznań

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński poinformował w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że zatrzymany dziś rano Władysław Frasyniuk został zwolniony. Zatrzymany odmówił składania zeznań.

Przesłuchanie odbyło się w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy.

“Na razie nie ma informacji o szczegółach zatrzymania od prokuratury” – mówił po zatrzymaniu Frasyniuka jego obrońca mecenas Piotr Schramm.

Zatrzymanie może mieć związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała wcześniej policja zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów – których usunęli policjanci – był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego roku usłyszał on zarzut „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia”.
Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze – 12 stycznia i 1 lutego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/sk
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0