HomeChicago

Pomoc dla osób, które zalegają z czynszem w Cook County

Pomoc dla osób, które zalegają z czynszem w Cook County

Od przyszłego tygodnia mieszkańcy Cook County zalegający z czynszem mogą ubiegać się o pomoc w ramach nowego programu, który ma zapewnić gospodarstwom domowym dotkniętym pandemią COVID-19 do $4500 – ogłosili w piątek urzędnicy Cook County.

Aplikacje o pomoc można będzie składać w dniach 10-18 sierpnia. Program opiewa na 20 milionów dolarów. Oczekuje się, że przyniesie on ulgę finansową w wysokości do trzech miesięcy czynszu – lub do $4500 dla 7,000 gospodarstw domowych znajdujących się na przedmieściach i należących do Cook County – powiedział Richard Monocchio, dyrektor wykonawczy Zarządu Mieszkaniowego Cook County. Pomoc jest częścią funduszu federalnego przekazanego Cook County z federalnej ustawy o pomocy gospodarczej związanej z pandemią koronawirusa.

Odbiorcy będą wybierani w systemie loterii, chociaż 25% uczestników zostanie docelowo wybranych z obszarów, które zostały najbardziej dotknięte przypadkami COVID-19, powiedzieli urzędnicy. Cook County przekaże pieniądze bezpośrednio właścicielom.

Aby zakwalifikować się na pomoc, wynajmujący musi wykazać trudności finansowe związane z pandemią, takie jak zwolnienie z pracy, skrócenie godzin pracy lub rezygnację z pracy z powodu COVID-19. Ponadto indywidualne gospodarstwo domowe musi mieć dochód mniejszy niż $51,000 przed 27 marca. W przypadku rodziny składającej się z pięciu osób dochód musi być poniżej $78,650. Osoby ubiegające się o pomoc nie muszą być obywatelami ani rezydentami USA.

Więcej informacji na stronie cookcountyil.gov/recovery.

MS

COMMENTS