HomePOLSKAMazowieckie

Agresja działaczy LGBT przybiera na sile? Warszawska policja : “Zero tolerancji dla łamania prawa”

Agresja działaczy LGBT przybiera na sile? Warszawska policja : “Zero tolerancji dla łamania prawa”

W związku z wczorajszym zbiegowiskiem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie policja zatrzymała 48 osób. Jak informuje na twitterze stołeczna policja, czynności procesowe zostaną zrealizowane z udziałem obrońców. “Prowadzone będą także w związku ze znieważeniem policjanta jak również uszkodzeniem radiowozu. O zatrzymaniach poinformowano prokuraturę” – czytamy na twitterze.

Wczoraj wieczorem policja informowała, że protestujący na Krakowskim Przedmieściu utrudniali działania funkcjonariuszy. “W trakcie zatrzymania aktywisty tłum utrudniał działania policjantów. Wobec najbardziej agresywnych osób podejmowane są interwencje. Zero tolerancji dla łamania prawa” – przekazali funkcjonariusze KSP na twitterze.

Protest był związany z decyzją sądu o areszcie dla aktywisty LGBT Michała S., przedstawiającego się jako Małgorzata S. Zgodnie z informacją policji postępowanie wobec aktywisty prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia oraz zmuszenia do określonego zachowania.

 

*

 

Prokuratura informuje, że zatrzymany wczoraj Michał Sz. przedstawiający się jako Małgorzata S., jest podejrzany o czyn chuligański, polegający na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu
działacza Fundacji Pro Life i niszczeniu mienia należącego do fundacji. Miało do tego dojść 27 czerwca.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Michała Sz. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Podejrzany Michał Sz., działacz LGBT, “okazując rażące lekceważenie porządku prawnego
dopuścił się gwałtownego zamachu na działacza fundacji poprzez jego wyszarpnięcie z samochodu, a następnie pobicie w miejscu publicznym” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według prokuratury, Michał Sz. stosował przemoc polegającą na szarpaniu oraz rzucaniu na chodnik pokrzywdzonego w celu zmuszenia go do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia. Michał Sz., jak ustalono w toku postępowania, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami dokonał również przy pomocy noża uszkodzenia samochodu należącego do fundacji.

Wczoraj policja na polecenie sądu zatrzymała w Warszawie Michała Sz. Przeciwko zatrzymaniu protestowała grupa aktywistów LGBT. Według policji, utrudniali oni działania funkcjonariuszom. Zatrzymano 48 uczestników protestu.

 


Prokuratura Okręgowa w Warszawie/IAR/w dw

IAR/twitter/w dw

 

fot. twitter @magdabiejat

COMMENTS