17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na nowe otwarcie w relacjach ze zrekonstruowanym rządem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na nowe otwarcie w relacjach ze zrekonstruowanym rządem. Ludowcy zapowiadają, iż przedstawią plan współpracy nowemu szefowi resortu środowiska w zakresie smogu czy w sprawie reformy służby zdrowia.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się także do personalnych roszad w Radzie Ministrów. Stwierdził, że nowa obsada ministerstw ma związek z nadchodzącymi wyborami: „Znów będziemy mieli do czynienia z przyjemniejszą wersją PiS-u na potrzeby kampanii. Bardziej wicepremierowie Szydło i Gowin a nie minister Macierewicz. To jest przygotowanie do wyborów samorządowych i chęć ukrycia najbardziej kontrowersyjnych członków rządu” – podsumował prezes ludowców.
Mimo ogólnie pozytywnej opinii na temat kształtu rekonstrukcji, Kosiniak-Kamysz skrytykował pozostawienie na stanowisku szefa resortu rolnictwa Krzysztofa Jurgiela: „Polska wieś i polskie rolnictwo jest najbardziej poszkodowane, bo najgorszy szef resortu po roku 1989 pozostaje na swoim stanowisku. Będziemy cały czas upominać się o ten obszar i nawet w opozycji czujemy się za niego odpowiedzialni” – stwierdził.
W związku z rekonstrukcją rządu pięciu ministrów straciło stanowiska, do Rady Ministrów powołano sześć nowych szefów resortów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520