HomeChicago

Polonia w Chicago zebrała ponad 300 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci w USA

Polonia w Chicago zebrała ponad 300 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci w USA

Amerykańska Polonia zebrała ponad 311 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Pieniądze z akcji, której organizatorem jest Fundacja Dar Serca i polonijne radio w Chicago, są przeznaczane na leczenie polskich dzieci z rzadkimi schorzeniami. Dla większości z nich, pobyt w USA to jedyna szansa na ratowanie zdrowia i życia.
Radioton jest coroczną, dwudniową kwestą prowadzoną na antenie radia. Na ten czas zawieszana jest ramówka, a jedynym tematem są apele o wsparcie.
Częścią Radiotonu są też aukcje przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby. W tym roku licytowano między innymi naszyjnik, który Darowi Serca ofiarowała zaprzyjaźniona z fundacją Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda. Wśród gadżetów były też podarunki pod polskich siatkarzy oraz piłkarzy – Jakuba Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo.
Niespodziewanym prezentem była licytacja piosenki z dedykacją od Jacka Wójcickiego. Aktor będąc na wakacjach w Chicago, usłyszał o zbiórce i spontanicznie pojawił się w studiu radiowym.
Polonijna fundacja pomogła dotychczas niemal tysiącu dzieci z Polski. Środki zabrane w tym roku pozwolą na wsparcie kolejnych kilkudziesięciu.

IAR/Piotr Orłowski,Chicago/dyd/Fot darserca.orgCOMMENTS