21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Policjant, oskarżony o zastrzelenie czarnoskórego Jonathana Price’a, uniewinniony

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biały policjant, oskarżony o śmiertelne postrzelenie czarnoskórego Jonathana Price’a na stacji benzynowej w Teksasie, został w czwartek uniewinniony – podaje NBC Dallas-Fort Worth.

Proces jest pokłosiem zdarzenia, do którego doszło 3 października 2020 r. na stacji benzynowej w Wolfe City, w Teksasie. 24-letni Shaun Lucas miał wówczas śmiertelnie ranić Jonathana Price’a. Lucas był jednym z sześciu funkcjonariuszy, którzy pojawili się wtedy na miejscu zdarzenia. Policjanci zostali wezwanie do bójki, w którą miał wdać się Price, po wyjściu ze sklepu na stacji.

Lucas próbował zatrzymać mężczyznę, ale ten miał się „opierać w sposób niegroźny” i po prostu nie reagował na polecenia funkcjonariusza, odchodząc. Lucas miał wówczas użyć paralizatora, po czym chwilę później użyć broni służbowej.

Krótko później Price zmarł, a Lucas został aresztowany dwa dni później. 8 października 2020 r. policjant został zwolniony ze służby za „rażące naruszenie” polityki departamentu.

Robert L. Rogers – prawnik Lucasa – powiedział, że policjant użył swojej broni zgodnie z prawem Teksasu – w obliczu konfrontacji z napastnikiem, który usiłował wyrwać mu z rąk paralizator.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520