19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Kalifornijskie „energiewende” bezlitosne. Od 2030 r. zakaz bojlerów i pieców gazowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do 2030 roku w Kalifornii ma zostać zakazana sprzedaż pieców i bojlerów do ogrzewania wody, zasilanych gazem – podaje The Independent. Po tej dacie wszelkie tego typu urządzenia będą musiały spełnić normę emisyjności, co oznacza de facto, że nie będzie dla nich miejsca na rynku.

Kalifornia znów będzie „pierwszym stanem w USA”. Pierwszym, który zdelegalizuje sprzedaż pieców i bojlerów do ogrzewania wody, które są zasilane gazem. Podłożem tej decyzji ma być oczywiście zmniejszenie emisji spalin, powodujących globalne ocieplenie, które są spowodowane spalaniem paliw kopalnych, a gaz ziemny do takich należy.

Kalifornijska Rada ds. Zasobów Powietrza (CARB) jednogłośnie zatwierdziła w czwartek propozycję bezemisyjnej przestrzeni mieszkalnej i komercyjnej oraz bojlerów wodnych. Środek prawny jest częścią większego planu przejścia transformacji energetycznej stanu z paliw kopalnych na energię odnawialną i inne źródła czystej energii.

„Począwszy od 2030 r., 100 procent sprzedaży nowych urządzeń ocieplających przestrzeń mieszkalną i podgrzewaczy wody będzie musiało być zgodne z normą emisji” – stwierdza się w strategii dla całego stanu z 2022 r. CARB będzie współpracowało ze społecznościami w zakresie potencjalnych kosztów mieszkaniowych i wpływu na przystępność cenową.

Strategia nie dotyczy kuchenek gazowych, ale i tak dziesiątki miast wprowadziło przepisy, które będą utrudniały instalację takich urządzeń w mieszkaniach i domach.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520