"> Pogranicznicy uratowali 16 osób z płonącego budynku na Mazurach - wiadomosci.com

Pogranicznicy uratowali 16 osób z płonącego budynku na Mazurach

Pogranicznicy uratowali 16 osób z płonącego budynku na Mazurach

Pożar w miejscowości Miedniuszki Wielkie wybuchł w nocy. Palił się budynek mieszkalny. Płomienie zauważyli pogranicznicy z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

Wszystko działo się około godziny 3, nocą z 1 na 2 czerwca. Patrolujący teren mundurowi z SG w Baniach Mazurskich, kpr. Przemysław Grabowski i chor. Olga Czarnotta, w miejscowości Mieduniszki Wielkie zauważyli płomienie wydobywające się z jednego z budynków mieszkalnych. Natychmiast powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji ratunkowej. Obudzili mieszkańców i bezpiecznie wyprowadzili ich z płonącego budynku.

– Gdy okazało się, że w budynku pozostała jeszcze jedna osoba, kpr. SG Przemysław Grabowski wbiegł do wewnątrz i z płonącego mieszkania – informuje por. SG Mirosława Aleksandrowicz, recznik prasowy WMSG – Wyprowadził młodego mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzeń.

Ewakuacja została zakończona jeszcze przez przybyciem na miejsce Straży Pożarnej. Poparzony mężczyzna został zabrany do szpitala powiatowego w Giżycku.

TS/(mac) (aip), Fot. WM Straż GranicznaCOMMENTS

WORDPRESS: 0