11.7 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Kiedy podpis prezydenta pod tzw. małą ustawą medialną?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwa dni temu szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski nie wykluczył, że mogłoby to nastąpić w poniedziałek, czyli wczoraj.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przypuszcza, że zwłoka z podpisaniem ustawy ma związek z ustalaniem nowego składu osobowego władz mediów publicznych. „Na pewno nie jest ta zwłoka spowodowana analizą merytoryczną nowelizacji, bo tam nie ma czego analizować. Tu chodzi tylko o wymianę władz radia i telewizji publicznej” – powiedział lider ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz przypuszcza, że powodem niezłożenia przez Andrzeja Dudę podpisu pod „małą ustawą medialną” mogą być – jak się wyraził – targi między Pałacem Prezydenckim a rządem w sprawie obsady kadrowej.
Senator Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości jest pewien, że prezydentowi nie chodzi o kwestie personalne, bo – jak mówi – minister skarbu państwa „ma rozwiązania personalne” dotyczące mediów publicznych. „Jeśli chodzi o gotowość personalną to ona jest”- podkreślił senator. Jan Maria Jackowski przypomniał również, że prezydent ma 21 dni na podpisanie ustawy i terminu tego nie przekroczył.
Zdaniem szefa klubu PO Sławomira Neumanna, że prezydent ustawę podpisze zaraz po tym, jak osoby mające przejąć władzę w TVP i w Polskim Radiu będą gotowe do objęcia nowych funkcji. „Rozumiem, że prezes Jarosław Kaczyński daje czas Jackowi Kurskiemu i innym nominatom, którzy mają pójść do mediów publicznych, żeby posprzątali swoje sprawy” – powiedział Sławomir Neumann. Przypuszcza on również, że „być może prezydent chce pokazać, że ma swoje zdanie i nie podpisuje ustaw w nocy, tylko po kilku dniach. Pan prezydent miał Sylwestra, był na nartach, nie zdążył wrócić, no ma też swoje obowiązki, musi też wypocząć, więc jak wróci, to podpisze” – dodał polityk PO.
Tak zwaną małą ustawę medialną Sejm uchwalił 30 grudnia. Dzień później ustawę bez poprawek przyjął Senat . Jeszcze tego samego dnia trafiła ona na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawa przewiduje wygaśnięcie kadencji członków rad nadzorczych i zarządów TVP i Polskiego Radia w dzień po publikacji ustawy w „Dzienniku Ustaw”. Nowe władze ma powołać minister skarbu.

IAR)/Danuta Zaczek/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520