Podmieniają reklamy na przystankach. Wielka akcja anarchistów w Warszawie

Podmieniają reklamy na przystankach. Wielka akcja anarchistów w Warszawie

Podszyli się pod pracowników służb porządkowych, a potem podmienili reklamy na przystankach komunikacji miejskiej w centrum stolicy. Na tak niecodzienny pomysł wpadli warszawscy anarchiści. Efekt ich nocnej akcji możemy zobaczyć na nagraniu, które umieścili na Facebooku oraz na YouTube. 

Kiedy zapadła noc podszyli się pod pracowników służb porządkowych. Za pomocą kluczy krzyżakowych otworzyli wiaty przystankowe w centrum Warszawy i podmienili plakaty znanych marek. Nagranie z całej akcji umieścili na Facebooku. Oznaczyli je hasztagiem #obalicreklamy. Anarchiści ze Special Patrol Group, bo o nich mowa sparodiowali popularne marki takie jak H&m; czy Chanell.

 

Na ich nowych billboardach znalazły się takie hasła jak: “Sfera wizualna to sfera publiczna. Jest dobrem wspólnym” oraz “Reklama outdoorowa może i powinna być zabroniona”. Pomysłodawcy chcą nam zwrócić uwagę na ważne problemy społeczny. Ich zadaniem reklama ma na nas negatywny wpływ.

 

 


 

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0