Poczta Polska i świat nauki na rzecz elektromobilności

Poczta Polska i świat nauki na rzecz elektromobilności

Poczta Polska będzie współpracować z Radą Główną Instytutów Badawczych na rzecz wdrażania i eksploatacji pojazdów elektrycznych oraz napędzanych paliwami – CNG i LNG. Umowę w tej sprawie podpisali w siedzibie spółki wiceprezes ds logistyki Paweł Przychodzeń oraz profesor inżynier Leszek Rafalski. 

Jak mówił wiceprezes Paweł Przychodzeń, ta współpraca oznacza rozwijanie nowych technologii, które usprawnią działalność Poczty. Dodał, że pojawienie się pojazdów elektrycznych wśród pojazdów floty Poczty Polskiej zostanie poprzedzone badaniami, testami i analizami nie tylko samych pojazdów ale też infrastruktury związanej z ładowaniem i serwisowaniem aut. Część badawczą przeprowadzi instytut wybrany przez Radę Główną Instytutów Badawczych.
Profesor Leszek Rafalski przypomniał, że Rada reprezentuje obecnie 107 instytutów. Siedemdziesiąt spośród nich, to instytuty techniczne, które są do dyspozycji Poczty Polskiej. Profesor wyraził przekonanie, że podpisana umowa ułatwi współpracę i dzięki temu Poczta Polska stanie się jeszcze bardziej nowoczesna, pozyska nowych klientów i stanie się bardziej konkurencyjna na rynku europejskim.
Wiceprezes Paweł Przychodzeń przypomniał, że Poczta Polska od ponad roku przeprowadza największe w Polsce testy aut zasilanych paliwami alternatywnymi. W tym roku przetestowano elektryczne auta dostawcze o ładowności powyżej 800 kilogramów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0