HomePOLSKA

PLL LOT reaguje na zakaz podróży do USA

PLL LOT reaguje na zakaz podróży do USA

Polskie Linie Lotnicze LOT reagują na decyzję Stanów Zjednoczonych. Wczoraj prezydent USA Donald Trump ogłosił, że od piątku zostaną zawieszone połączenia z Europy do USA. Wyjątkiem będzie Wielka Brytania. Donald Trump ocenił, że Europa w niewystarczający sposób radzi sobie z koronawirusem, a większość ognisk choroby powstała wskutek podróży z Europy. Zakaz ma obowiązywać przez 30 dni.

Od rana w siedzibie PLL LOT obraduje sztab kryzysowy, który ma podjąć decyzję w sprawie lotniczych połączeń z Polski do USA. Rzecznik spółki przesłał dotychczas krótkie oświadczenie, w którym zapewnia, że firma obserwuje sytuację i dostosowuje siatkę połączeń do decyzji władz amerykańskich o wstrzymaniu ruchu między Europą a USA. “Nasze zespoły obecnie pracują nad rozwiązaniami dopasowanymi do nowych regulacji i naszych możliwości przewozowych. Naszym najwyższym priorytetem są Pasażerowie i Pracownicy LOT-u. Będziemy informować na bieżąco o podejmowanych decyzjach operacyjnych” – przekazał rzecznik PLL LOT Michał Czernicki.

PLL LOT obsługuje rejsowe połączenia do USA z Warszawy, Krakowa i Budapesztu. Samoloty polskiego przewoźnika latają na dwa nowojorskie lotniska JFK oraz Newark, do Los Angeles, Miami i Chicago. W czerwcu ma zostać uruchomione połączenie z Warszawy do Waszyngtonu, a w sierpniu do San Francisco.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/w zr

COMMENTS