HomeSport

PKO Ekstraklasa: ciekawie w Krakowie. Raków kontra beniaminek

PKO Ekstraklasa: ciekawie w Krakowie. Raków kontra beniaminek

Dorobek trojga z czwórki uczestników piątkowych starć w bieżącym sezonie ogranicza się do dwóch remisów. Wyjątek w tym gronie stanowi Raków Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry nie podzielił się punktami z przeciwnikami już w dwunastu ostatnich spotkaniach w Ekstraklasie.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała w tym sezonie występuje w roli beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy. Raków Częstochowa nosił to miano w ubiegłej edycji zmagań. Pierwszą wygraną zanotował jednak już w drugiej kolejce. Górale tymczasem nadal czekają na pełną pulę na swoim koncie. Zresztą podobnie jak pozostałe ekipy, które awansowały z 1. Ligi. Oznacza to już dziewięć starć na inaugurację rozgrywek bez ich triumfu. Ostatnie dłużej nowicjusze musieli uzbroić się w cierpliwość w kampanii 2011/2012, gdy pierwsza wygrana przyszła dopiero w jedenastym starciu z ich udziałem> Jedną z tych ekip było wtedy… także Podbeskidzie!

Ekipa spod Klimczoka może zdobyć w tej rywalizacji już swój 200. punkt w historii występów w Ekstraklasie. Obecnie ma ich na koncie 199, co daje mu 41. miejsce w tabeli wszech czasów. W razie porażki najbliższy przeciwnik Górali, zostanie natomiast sąsiadem tej drużyny w owym zestawieniu. W tej chwili zajmuje bowiem 43. pozycję o jeden punkt za AKS Chorzów. Tylko triumf pozwoli mu jednak przeskoczyć ten zespół, bowiem legitymuje się dużo gorszym bilansem bramkowym.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

– W każdym z 5 ostatnich meczów z udziałem Podbeskidzia Bielsko-Biała w Ekstraklasie padały minimum 4 gole

– Raków Częstochowa ma najwięcej goli strzelonych w II połowach (5)

– Obie drużyny strzeliły tyle samo goli w tym sezonie (6)

 

WISŁA KRAKÓW – WISŁA PŁOCK

 

Imienniczki ten sezon rozpoczęły identycznie. Obie drużyny bowiem w pierwszych trzech kolejkach zanotowały po dwa remisy oraz po jednej porażce. W związku z brakiem pełnej puli na inaugurację Biała Gwiazda zmaga się aktualnie z serią sześciu spotkań bez wygranej. U Nafciarzy jest ona o dwa starcia krótsza. Ponadto te zespoły solidarnie także w pięciu poprzednich kolejkach – a Wisła Kraków nawet w sześciu – nie były w stanie zachować czystego konta bramkowego. Jest więc spore pole do przełamywania niekorzystnych ciągów zdarzeń dla obu uczestników starcia…

Średnio rywalizacja tego duetu przynosi 3,33 gola w jednym spotkaniu. W Krakowie ten wynik jest nawet wyższy – 0,1 gola. Większa w tym zasługa Białej Gwiazdy. Ma ona bowiem dokładnie dwa razy więcej bramek zdobytych niż straconych w starciach z Nafciarzami (60-30). Średnio strzela temu przeciwnikowi 2,22 gola i 2,5 gola w rywalizacji na własnym terenie. Płocczanie zaś właśnie w starciu z krakowską imienniczką stracili najwięcej bramek w swoich występach w Ekstraklasie.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

– Wisła Kraków ma 3 razy więcej zwycięstw niż porażek z Wisłą Płock w Ekstraklasie (15-5)

– Wszystkie gole Wisły Płock w tym sezonie strzelili Polacy (3)

– Drugi gol w tym meczu będzie 50. bramką w spotkaniach między nimi w Krakowie

 

 

źródło: Wojciech Bajak, ektraklasa.org

Foto: dreamsite.com

 

COMMENTS