-0.9 C
Chicago
wtorek, 19 marca, 2024

O. Tadeusz Rydzyk ma zakaz posługi i wizyt w parafiach Kanady. Archidiecezja nie pozwoli mu na przyjazd do ich kościołów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk ma zakaz posługi kapłańskiej i wizyt w parafiach zachodniej Kanady – poinformował portal internetowy kanadyjskiej Polonii gazetagazeta.com. – Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację radiową treści antysemickich i homofobicznych.

„Po owocnych dyskusjach Archidiecezji w Edmonton (stolicy kanadyjskiej prowincji Alberta) z przedstawicielami żydowskiej organizacji B’nai Brith Canada archidiecezja przyznała, że rażąco nienawistna retoryka Radia Maryja nie ustaje. W efekcie rozmów archidiecezja zdecydowała się odmówić o. Rydzykowi pozwolenia na przyjazd do podległych jej kościołów, gdyby pojawiła się taka możliwość. Również inni biskupi Alberty, a także Terytoriów Północno-Zachodnich, nie pozwolą mu na przyjazd do ich diecezji” – pisze gazetagazeta.com, cytując komunikat wspomnianej żydowskiej organizacji.

 

„Kościół w Albercie uznał za fakt to, co tak wiele jednostek Kościoła Katolickiego w Polsce (i nie tylko) pomija milczeniem, mimo że wartości jego wiary nakazują jednoznacznie: nie można tolerować propagowania nienawiści i antysemityzmu, który papież Jan Paweł II uznał za grzech” – dodaje polonijny dziennik.

 

Zakaz wstępu dla dyrektora Radia Maryja dotyczy pięciu jednostek organizacyjnych kanadyjskiego Kościoła Katolickiego, między innymi Diecezji w Calgary. Tymczasem Calgary i Edmonton, miasta w prowincji Alberta, to największe po Toronto skupiska kanadyjskiej Polonii. Mieszka tu zwłaszcza Polonia pochodząca ze starej emigracji, wśród której jest wielu słuchaczy Radia Maryja.

 

Dodajmy, że trzy lata temu grupa polskich obywateli żyjących w Kanadzie zainicjowała zbieranie podpisów pod apelem do papieża Franciszka o „ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka”. O pomoc poprosili byłego już wicepremiera Alberty, polityka polskiego pochodzenia, Thomasa Lukaszuka, który przekazał petycję nuncjuszowi papieskiemu w Kanadzie. Zwrócił się też do kanadyjskiego Episkopatu z prośbą o reakcję na postulaty Polonii.

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520