HomeUSA

Pizza z Little Caesars ze swastyką z pepperoni

Pizza z Little Caesars ze swastyką z pepperoni

Para z Ohio przeżyła spore zdziwienie, gdy otworzyła opakowanie z pizzą z sieci Little Caesars i ich oczom ukazała się swastyka ułożona z pepperoni. 

Jason Laska wstąpił do Little Caesars w Brook Park w Ohio (14 mil na południe od Cleveland) po ciepłą pizzę. Zakupiony obiad przywiózł do domu i po otwarciu opakowania przeżył szok. Jego oczom ukazał się znak swastyki ułożony na pizzy z kiełbasy pepperoni. Po chwili Jason postanowił zadzwonić do Little Caesars, lecz nie udało się mu dodzwonić. Zrobił więc zdjęcie i wrzucił na media społecznościowe, aby przestrzec znajomych i wyrazić swoje oburzenie tym faktem.

Dwóch pracowników Little Caesars zostało natychmiast zwolnionych – poinformował o tym rzecznik prasowy firmy, Jill Proctor. Zapewnił także, że w ich firmie jest zero tolerancji dla rasizmu i dyskryminacji. “Jesteśmy głęboko rozczarowani tym, co się stało. Takie postępowanie jest całkowicie sprzeczne z naszymi wartościami. Dotarliśmy także do klienta i wyjaśniliśmy z nim całą, zaistniałą historię” – powiedział Proctor.

MS

COMMENTS