Pisz: Wrzucił petardę do budynku. Spowodował straty na 600 tys. zł

Pisz: Wrzucił petardę do budynku. Spowodował straty na 600 tys. zł

Mężczyzna wrzucił do budynku petardę wzniecając pożar, który objął bliźniaczy dom. Straty oszacowano na 600 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w Piszu. Jak ustalili śledczy mężczyzna wrzucił petardę do niezamieszkałego budynku na ulicy Jagiełly. Wznieciła ona pożar, który objął bliźniaczy dom. Mieszkańcy w porę wyszli na zewnątrz i na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Wykonując czynności w sprawie pożaru kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza, podejrzanego o dokonanie tego zniszczenia mienia. Ten został tymczasowo aresztowany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że zatrzymany wrzucił petardę do pustostanu, czym najprawdopodobniej wzniecił pożar. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób „sprawdzić jaki będzie hałas, jak ona wystrzeli”. Mężczyzna wiedział, że w budynku tym nie ma żadnych osób.

 

Pożar objął jednak swoim zasięgiem także bliźniaczy zamieszkały budynek. Na szczęście jego lokatorzy w porę go opuścili, dzięki czemu nikt nie odniósł obrażeń. Niestety nie udało uratować się ich mienia. Straty jakie powstały w wyniku pożaru oszacowane zostały na kwotę 6000 000 złotych.

 

Mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W sprawie tej prowadzone jest śledztwo. Za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku jest ona zaostrzona z uwagi na zniszczenie mienia znacznej wartości. Oznacza to, że 32-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Agada AipCOMMENTS

WORDPRESS: 0