21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

PiS nie chce komisji śledczej ds. GetBack

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze wniosku opozycji w sprawie powołania komisji śledczej do spraw GetBack. Taką informację przekazała Polskiemu Radiu rzecznik prasowa partii Anita Czerwińska. Polityk PiS mówi, że nie ma podstaw do powołania takiej komisji, ponieważ sprawa jest wyjaśniana przez właściwe organy. Według Anity Czerwińskie,j opozycja przypomina ten temat, bo chce ugrać na nim polityczną korzyść.

Szef sejmowej komisji finansów publicznych Henryk Kowalczyk z PiS dodaje, że komisja śledcza powoływana jest wtedy, kiedy zawodzi wymiar sprawiedliwości, tymczasem w sprawie afery GetBack organy państwowe, takie jak prokuratura, podejmują skuteczne działania.

Spółka GetBack powstała w 2012 roku. Zajmowała się zarządzaniem wierzytelnościami. W 2018 roku zaczęła mieć problemy z wykupem wyemitowanych obligacji korporacyjnych. Spotkało się to ze stanowczą reakcją ze strony prokuratury i CBA, które wszczęły śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działaniu spółki. Do tej pory zarzuty usłyszało ponad 50 osób. Jednocześnie na giełdzie na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego został zawieszony obrót akcjami GetBack.

Według ustaleń prokuratury w wyniku działalności spółki poszkodowanych zostało około 10 tysięcy osób. Ich straty oszacowano na 2,5 mld złotych.

IAR/I. Szczęsna & M.Fabisiak/kwi/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520