12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

PiS: Kampania „Cysterny wstydu PO-PSL”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Mateusz Morawiecki i szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński zainaugurowali w Świecku kampanię „Cysterny wstydu PO-PSL”. 

Joachim Brudziński powiedział, że kampania ma uświadomić wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych za rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk powiedział, że w tamtym okresie prowadzono dziennie około 20 kontroli cystern z paliwem, sprowadzonym do Polski. Obecnie jest ich około tysiąca dziennie.
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że za rządów poprzedniej koalicji pieniądze wyciekały z budżetu przez przemyt i wyłudzenia podatku VAT. Dodał, że do Polski przyjeżdżały setki cystern z przemycanym paliwem. Jak powiedział, budżet tracił na tym pieniądze, które można było przeznaczyć na program 500+. Według szefa rządu, dziennie było to od 20 do 24 milionów złotych. Tymczasem program świadczenie 500+ dla jednego dziecka wynosi 6 tysięcy złotych rocznie.
Premier podkreślił, że trzeba było, jak się wyraził, zabrać się za bandytów w białych kołnierzykach. Dodał, że nie wystarczy powiedzieć „My utrzymamy 500+”, ale trzeba potrafić znaleźć finansowanie tego programu. My udowodniliśmy, jesteśmy partią, która potrafi w wiarygodny sposób zapewnić finansowanie dla polskich rodzin, ale też na politykę rozwojową – oświadczył Mateusz Morawiecki. Dodał, że politykę rządu chwali Komisja Europejska i Najwyższa Izba Kontroli. Zdaniem premiera, „niefrasobliwość i tolerowanie patologii przez PO tworzy ryzyko, że programy społeczne nie będą mogły być finansowane”.
Odpowiadając na pytanie o nominację Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na kandydata na premiera Koalicji Obywatelskiej, premier oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość nie zajmuje się roszadami personalnymi opozycji. Pokreślił, że jego partia skupia się na programach i propozycjach dla Polaków.
Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)K. Ingram/sp/Siekaj/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520