HomePILNE

Piotr Duda: Udało się usunąć antypracownicze przepisy z Tarczy 3.0

Piotr Duda: Udało się usunąć antypracownicze przepisy z Tarczy 3.0

Przewodniczący “Solidarności” Piotr Duda powiedział, że dzięki związkowi i prezydentowi Andrzejowi Dudzie udało się usunąć antypracownicze przepisy z tarczy antykryzysowej 3.0.

W wywiadzie dla portalu Tysol.pl Piotr Duda powiedział, że w pakiecie ustaw Tarcza 3.0 znalazły się przepisy umożliwiające zwalnianie pracowników bez konsultacji ze związkami zawodowymi oraz zwalnianie działaczy związkowych i osób chronionych. Projekt miał też umożliwiać przejęcie przez pracodawcę środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i zawieszanie układów zbiorowych pracy i regulaminów.

Piotr Duda oświadczył, że było to nie do przyjęcia dla “Solidarności”. Dodał, że zwrócił się w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremier Jadwigi Emilewicz, która podjęła rozmowy ze związkiem. No i dzisiaj mogę powiedzieć z satysfakcją, że dzięki panu prezydentowi i premier Emilewicz, dzięki “Solidarności” i Komisji Krajowej udało się te haniebne zmiany wyrzucić z tej “tarczy trójki” – poinformował Piotr Duda. Dodał, że “Solidarność” nie zaakceptowała także jednego z artykułów Tarczy 2.0. Przypomniał, że prezydent skierował ten artykuł do Trybunału Konstytucyjnego.

Przewodniczący związku powiedział, że “Solidarność” zawsze była z prezydentem Dudą. “Podsumowując tę pięcioletnią kadencję, muszę stwierdzić, że nie ma żadnych wątpliwości, że pan prezydent jest człowiekiem dialogu, człowiekiem “Solidarności” i zasługuje, by piastować swoją funkcję przez następne pięć lat” – oświadczył Piotr Duda.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/www.Tysol.pl/d Siekaj/w dyd

COMMENTS