HomeSport

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 w niedzielę rozpocznie udział w mistrzostwach Europy

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 w niedzielę rozpocznie udział w mistrzostwach Europy

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 w niedzielę rozpocznie udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się we Włoszech i San Marino. Biało-czerwoni zagrają w grupie z Belgią, Hiszpanią i Włochami. Trener Czesław Michniewicz przyznaje, że po cichu marzy o awansie na igrzyska olimpijskie.

“Każdy sportowiec marzy o tym, aby zagrać na igrzyskach. My taką szansę widzimy przed sobą, bo z dwunastu zespołów cztery wystąpią w Tokio. Ale zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytem. Nie jesteśmy pierwszym wyborem, ale to jest piłka, to jest sport, a my musimy być kolektywem, musimy być dobrze przygotowani mentalnie, ale też taktycznie, bo każdy błąd na takim turnieju grozi utratą bramki, a każda stracona bramka to już jest problem. Musimy więc zrobić wszystko, aby samemu nie stwarzać sobie problemów.” – podkreśla trener Michniewicz.

“Na razie zróbmy wszystko, co możemy zrobić najlepszego w grupie – i zobaczymy gdzie będziemy po trzecim meczu z Hiszpanami.
Jeśli da nam to przepustkę na igrzyska to wszyscy będą bardzo szczęśliwi, ale skala trudności jest bardzo duża.
Belgia to jest zespół podobny do nas. Grają z kontrataku, świetnie sobie radzą po przechwycie piłki, są bardzo dynamiczni.
Włosi to mistrzowie taktyki, mają także w zespole indywidualności.
Hiszpanie natomiast są wyjęci spoza schematów. To piłka z finezją, techniką, na pewno nie będziemy mieli przewagi w posiadaniu piłki w meczu przeciwko nim, bo jest to po prostu niemożliwe.” – mówi o rywalach selekcjoner “biało-czerwonych”.

“Przyjęliśmy zasadę, że musimy więcej o sobie wiedzieć – jak chcemy grać z tymi rywalami. Sztab o rywalach wie wszystko, ale nie możemy przytłoczyć tą wiedzą zawodników. Musimy zachować proporcje i dozować te informacje, aby nie zniechęcić zawodników.” – podsumowuje Michniewicz.

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy Polska rozegra z Belgią w niedzielę (16.06) w Reggio Emilia, w drugim spotkaniu 19.06 “biało-czerwoni” zmierzą się w Bolonii z Włochami, a 22.06 ostatnim przeciwnikiem, także w Bolonii będzie Hiszpania.
Do półfinałów awansują zwycięzcy trzech grup i drużyna z najlepszym bilansem z drugiej pozycji w grupowej tabeli. Czołowe cztery drużyny mistrzostw Europy zapewnią sobie awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Jeżeli w półfinałach znajdzie się Anglia, zamiast niej awans na igrzyska uzyska piąta drużyna ME.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / d / T. Kowalczyk / Kk

COMMENTS