Piłka nożna: Cz. Michniewicz i P. Stokowiec trenerami roku

Piłka nożna: Cz. Michniewicz i P. Stokowiec trenerami roku

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz oraz trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec, zostali wybrani najlepszymi polskimi trenerami piłkarskimi 2018 roku według tygodnika “Piłka Nożna”. Nagroda została przyznana podczas sobotniej gali w Warszawie.
Michniewicz dziękował za wyróżnienie również swoim piłkarzom. “Nie byłoby tej nagrody dla mnie, gdyby nie fantastyczna postawa mojej drużyny. Mam tego świadomość, dlatego to jest moje podziękowanie dla moich zawodników, mojego sztabu oraz pracowników Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ludzie z PZPN dbali o każdy szczegół, czasami trzeba było do Gruzji polecieć, na Wyspy Owcze itd. To wszystko fajnie przebiegło i na koniec mamy nagrodę, co na pewno cieszy.”
W grupie piłkarskich mistrzostw Europy do lat 19 Polacy zagrają z Włochami, Hiszpanami i Belgami. “Bardzo trudna grupa, oczywiście marzenia sięgają daleko, ale o tych marzeniach nie chcemy za głośno mówić, bo wiemy co się może stać. Z 12 zespołów 11 może jechać na Igrzyska, Anglia nie może bo procedury na to nie pozwalają. Tylko 4 zespoły pojadą, chcielibyśmy się tam znaleźć, ale trudni rywale w naszej grupie, trudni rywale w innych grupach, także zobaczymy jak się to wszystko ułoży.” – przekonuje Michniewicz.
Trener Piotr Stokowiec zapowiada walkę o najwyższe cele w ekstraklasie. “Na pewno ze swojej strony zrobimy wszystko żeby liga była ciekawa, żeby były niespodzianki. Teraz człowiek jest bardziej skupiony na tym co się dzieje w klubie, nad rozwojem drużyny, nad rozwojem swoim, swojego sztabu… Wiemy, że tu i teraz jest najważniejsze i na tym się skupiamy.”
Stokowiec podkreślił, że jest wymagającym współpracownikiem. “Ja dbam o swój warsztat, o jakość pracy, o pewne standardy, które jak uważam są bardzo wysokie. Jestem wymagający wobec swoich pracowników, ale też sam jestem zdolny do wielu poświęceń i myślę, że to przynosi efekt. Będziemy walczyć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcielibyśmy zrobić coś wielkiego. Gdańsk jest naprawdę wspaniałym miejscem do rozwoju, do pracy, ale również do życia. Cieszę się, że jestem tu gdzie jestem.” – zakończył Stokowiec.
Piłkarzem roku wybrany został bramkarz reprezentacji Polski oraz West Hamu United – Łukasz Fabiański. Tytuł piłkarki roku otrzymała Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), odkryciem roku został Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), ligowcem roku wybrano Artura Jędrzejczyka (Legia Warszawa), obcokrajowcem roku został Litwin Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), pierwszoligowcem roku został Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa).

Naczelna Redakcja Sportowa PR / gnCOMMENTS

WORDPRESS: 0