15 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Pierwszy przypadek małpiej ospy w San Francisco. Urzędnicy: Nie ma obaw

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jak poinformowali w piątek lokalni urzędnicy ds. zdrowia – wykryto pierwszy przypadek zakażenia małpią ospą w San Francisco.

„Pacjent zero” z San Francisco to osoba, która podróżowała z miejsc, w których wykryto uprzednio przypadki zakażenia małpią ospą. Osoba ta nie zgłosiła bliskich kontaktów po powrocie do miasta. Jest w dobrym stanie i obecnie przebywa w samoizolacji.

Wykrycie pierwszego przypadku w San Francisco jest równoznaczne ze zwiększeniem się statystyki ogólnostanowej. To już piąty przypadek podejrzenia zakażenia małpią ospą w Kalifornii.

W innych miastach i powiatach, Los Angeles County zgłosiło swój pierwszy przypadek podejrzenia ospy małpiej w czwartek. Powiat Sacramento zgłosiło jeden potwierdzony przypadek i dwa podejrzane przypadki, z których oba są bliskimi kontaktami osoby, zakwalifikowanej jako pierwszy przypadek w tym regionie.

Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że ryzyko dla ogółu społeczeństwa jest niskie, częściowo dlatego, że małpia ospa nie jest aż tak zaraźliwa jak COVID-19. Dyrektor ds. zdrowia publicznego LA County Barbara Ferrer powiedziała w czwartek, że nie ma przesłanek ku temu, że ludzie powinni martwić się masową epidemią małpiej ospy w skali lokalnej.

Mimo wszystko – urzędnicy przygotowują się na większą liczbę przypadków tej choroby.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520