HomeUSAChicago

Pierwsza Dama RP wręczyła dyplomy polonijnym maturzystom

Pierwsza Dama RP wręczyła dyplomy polonijnym maturzystom

CHICAGO: (in. wł.) Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP wręczyła dyplomy polonijnym maturzystom ze szkoły przy Kościele im. Konstancji w Chicago.

Uczniowie przygotowali piękny program patriotyczno-religijny. W czasie uroczystości Pierwsza Dama wygłosiła bardzo interesujące przemówienie.

 

Pierwsza Dama pogratulowała studentom, nauczycielom, rodzicom, dyrektorowi szkoły Jolancie Zabłockiej, proboszczowi ks. T. Dzieszko, siostrom zakonnym.  Studenci wręczyli kwiaty swoim mamom. Wśród obecnych był Min. Minister Adam Kwiatkowski, znający świetny polonijne realia, Konsul Generalny Piotr Janicki.

 

 

Pani Prezydentowa uczestniczyła w piątek wieczorem w spotkaniu z około 250 polonijnymi nauczycielami w Domu Podhalan.

 

To ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w dyskusji w reprezentatywnym gronie specjalistów, których pasją – tak jak i moją – jest praca pedagogiczna – zaznaczyła Małżonka Prezydenta. – Radość z naszego spotkania i rozmów jest tym większa, że sprawy oświaty polonijnej, nauczania w języku polskim i nauczania języka polskiego, dla mnie jako wieloletniego nauczyciela i pedagoga są sprawami wielkiej wagi – mówiła Pierwsza Dama. – W moim głębokim przekonaniu szkoła polonijna ma fundamentalne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia na emigracji, świadomego swojej tożsamości, które potrafi szanować i czerpać z tradycji i dziedzictwa kulturowego dwóch ojczyzn i narodów – kraju pochodzenia: Polski i kraju zamieszkania: Stanów Zjednoczonych – podkreśliła.

 

Spotkania z młodzieża i nauczycielami były kolejnym wydarzeniem w spotkaniach z Polonią, którego kulminacyjnym punktem było największe spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią poza granicami kraju, które miało miejsce miejsce w sobote, 19 maja, 2018 roku  w Parku Millennium , w centrum Chicago. W sobotę Prezydent i Pierwsza Dama wręczylidyplomy  maturzystom z kilkudziesięciu szkół polonijnych.

@ Andrzej Mikołajczyk

COMMENTS