Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze

Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze

32. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin zgromadziła na Jasnej Górze ponad 5 tysięcy osób. Przez dwa dni w sanktuarium gromadziły się małżeństwa i rodziny wraz z pociechami z całej Polski.

Krzysztof i Dorota Wiszowaci, w pielgrzymce biorą udział od 5 lat. “Prosimy Matkę Bożą o błogosławieństwo na dalsze lata i pomoc w wychowaniu dzieci” – powiedzieli Polskiemu Radiu.
W pielgrzymce uczestniczyli duszpasterze rodzin, doradcy życia rodzinnego, profesorowie i wykładowcy Instytutów Życia Rodzinnego, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z wielu diecezji.
Jan Urmański Koordynator Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej “Mama, Tata i Dzieci” powiedział, że udział w pielgrzymce to dla niego powrót do źródła. Jego zdaniem właśnie wokół modlitwy buduje sie rodzinę. Pielgrzymka to żywe doświadczenie – Boga, rodziny, wspólnoty, podkreślił
Lech Dokowicz, reżyser, dokumentalista, producent filmowy ale i ojciec 5 dzieci zwrócił uwagę na piękno, jakie tworzy rodzina złączona z Bogiem. “Moja obecność tutaj to mała cegiełka w działaniu kościoła na rzecz umacniania rodziny” – powiedział.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiana pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego z udziałem przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu biskupem Janem Wątrobą. Spotkanie zakończyło się odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

IAR/Anna Przewoźnik/mt/łpCOMMENTS

WORDPRESS: 0