17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Pielęgniarki z Filipin publikują zdjęcie, które wstrząsnęło siecią. Dziecko nie żyje przez orzeszek

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mocne zdjęcie opublikowane przez pielęgniarki to ostrzeżenie dla rodziców przed niebezpieczeństwem zadławienia. Fotografia pokazująca płuca małego dziecka, które udusiło się przez zjedzenie orzeszka ziemnego wstrząsnęło siecią. To powinni zobaczyć wszyscy, nie tylko rodzice.

 

– To jest obraz płuc małego dziecka, które zmarło z powodu uduszenia. To jest orzeszek ziemny – napisały pielęgniarki z Filipin przy zdjęciu opublikowanym na Facebooku. – Orzeszki ziemne i inne orzechy są wielkości dróg oddechowych dzieci w wieku poniżej 4 do 5 lat.

 

Ryzyko śmierci z powodu uduszenia jest realne, ale można go uniknąć. NIE OFERUJEMY MAŁYM DZIECIOM: CAŁYCH SUCHYCH OWOCÓW, POPCORNU, ORZECHÓW ANI ŻADNEJ ŻYWNOŚCI, KTÓRE MOŻE PRZYPOMINAĆ WIELKOŚCIĄ MAŁE CUKIERKI – ostrzegają pielęgniarki.

 

„Śmierci nie można cofnąć. Najlepiej jest temu zapobiec” – napisały na Facebooku pielęgniarki z Filipin, które poprzez wstrząsające zdjęcie ostrzegają rodziców.

 

Rodzice często są świadomi tego, jak łatwo dziecko może się zadławić. Starają się zabezpieczyć otoczenie, kroją jedzenie na kawałki odpowiedniej wielkości, chowają małe przedmioty i drobne zabawki z dala od ciekawskich oczu i rączek. Ale wystarczy ułamek sekundy by życie dziecka zawisło na włosku.

 

Pielęgniarki z Filipin postanowiły pokazać rodzicom dosadnie, co dzieje się z dzieckiem, które połknęło coś małego. Na Facebooku opublikowały zdjęcie przedstawiające płuca małego dziecka, które zmarło z powodu uduszenia po uduszeniu się orzeszkiem ziemnym. Od tego czasu obraz został udostępniony ponad 41 tys. i przyciągnął prawie 5000 komentarzy od innych rodziców, którzy przyznają, zdjęcie i „przerażający” przykład wzięty z życia sprawił, że zaczęli się uważniej i staranniej przyglądać temu, co dają swoim dzieciom do jedzenia.

 

Według australijskiego Instytutu Zdrowia i Opieki Społecznej, zadławienie wciąż jest jedną z najczęstszych sytuacji nagłych wśród niemowląt i małych dzieci. Uduszenia i zadławienia stanowią aż 11 procent zgonów dzieci poniżej ósmego roku życia. Pielęgniarki pokazują też, w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie podawać dziecku winogrona.

 

Jak bezpiecznie karmić dziecko – podstawowe zadady:

 

 

  • Nie podawaj produktów, które mogą się rozpaść na twarde kawałki.

 

  • Unikaj pokarmów takich jak surowa marchewka, seler i kawałki jabłka. Twarde warzywa powinny być tarte, gotowane lub tłuczone.

 

  • Pokrój kiełbaski, parówki i inne mięso na małe kawałki. Twarde skórki z parówek i innych kiełbas powinny zostać usunięte.

 

  • Nie podawaj małym dzieciom popcornu, orzechów, twardych lizaków, chipsów kukurydzianych ani innych podobnych produktów spożywczych.

 

 

Gdy dziecko je:

 

 

  • Zawsze zostań z małymi dziećmi i obserwuj je podczas jedzenia.

 

  • Upewnij się, że małe dzieci siedzą spokojnie podczas jedzenia.

 

  • Nigdy nie zmuszaj małych dzieci do jedzenia.

 

 

Co zrobić, gdy małe dziecko się zakrztusiło?

 

 

  • Sprawdź, czy dziecko może oddychać, kaszleć lub płakać. Jeśli dziecko oddycha, kaszle lub płacze, prawdopodobnie da radę usunąć pokarm przez kaszel.

 

  • Nie próbuj usuwać jedzenia, uderzając dziecko w plecy, ponieważ może to spowodować przesunięcie jedzenia w bardziej niebezpieczną pozycję i spowodować, że dziecko przestanie oddychać.

 

  • Zostań z dzieckiem i obserwuj, czy jego oddech się poprawi.

 

 • Jeśli dziecko przez kilka minut ma problem z oddychaniem, dzwoń po karetkę.

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520