19.3 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Piątkowe zmagania na lodowiskach NHL – wyniki

Hokeiści Montreal Canadiens przegrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 2:3 w meczu ligi NHL. Mimo przegranej klub z Montrealu pozostaje nie tylko liderem Konferencji Wschodniej, ale z dorobkiem 28 punktów jest najlepszym zespołem całych rozgrywek.

Goście prowadzili 1:0, ale na początki III tercji gospodarze strzelili 3 bramki w ciągu niespełna 6 minut. To trzecia z rzędu porażka klubu z Quebecku.
Dwa punkty do lidera tracą New York Rangers, którzy w piątek przegrali na wyjeździe z Columbus Blue Jackets 2:4.
Po 24 pkt. mają natomiast Washington Capitals (zwycięstwo u siebie z Detroit Red Wings 1:0) i Pittsburgh Penguins, którzy po dogrywce pokonali na wjeździe New York Islanders 3:2. Lider Pittsburgha Sidney Crosby strzelił gola i miał asystę. Z 11 bramkami jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych, za Finem Patrikiem Laine z Winnipeg Jets (15 goli).

Lider Zachodu Chicago Blackhawks wygrał na wyjeździe z Calgary Flames 3:2 i umocnił się na prowadzeniu. Ekipa z Chicago ma 26 punktów i o 5 pkt. wyprzedza Anaheim Ducks.

Najsłabszym zespołem rozgrywek pozostają Arizona Coyotes, którzy z dorobkiem 12 pkt. zamykają tabelę Zachodu.