26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Pewna akcja strażaków z Arizony. Uratowali 25 osób

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dzięki brawurowej akcji ratunkowej strażacy z Arizony, używając drabiny na ich wozie, uratowali w zeszłym tygodniu 25 powodzian – w tym niemowlę.

Jak podaje New York Post – dwa wozy strażackie z Tucson uczestniczyły w piątek w akcji ratunkowej podczas nocnej powodzi. Duża grupa ludzi została uwięzienia w Bear Canyon, części obszaru rekreacyjnego Sabino Canyon, ponieważ poziom wody gwałtownie się podniósł.

Woda przemieszczała się z prędkością ponad 3000 stóp sześciennych na sekundę, czyli ponad 9-krotnie szybciej, niż w normalnych warunkach, kiedy można bezpiecznie przejść przez ten obszar na piechotę – przekazał Coronado National Forest.

Strażacy ustawili swój wóz w wodzie po jednej stronie przeprawy, aby móc rozciągnąć drabinę w taki sposób, aby sięgnęła drugiej strony, gdzie przebywali uwięzieni turyści.

„W sezonie monsunowym najlepiej unikać przepraw przez wodę. Możesz zostać uwięziony na kilka godzin, jeśli zdecydujesz się przeprawić” – ostrzegł po akcji ratunkowej Departament Szeryfa Powiatu Pima.

Dzięki akcji strażaków, 21 dorosłych, troje dzieci i niemowlę przeprawiło się przez wodę. Nikt nie został ranny, za wyjątkiem jednej osoby, która skręciła kostkę.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520