14.7 C
niedziela, 5 maja, 2024

Paris Saint-Germain i Benfica z zaliczkami przed rewanżami w Lidze Mistrzów

W pierwszych meczach 1/8 finału PSG wygrało z Chelsea 2:1, a Benfica Lizbona pokonała Zenit Sankt Petersburg 1:0.Rewanże odbędą się 9 marca.

Drużyna Paris Saint-Germain objęła prowadzenie w 39. minucie. Zlatan Ibrahimović strzelił z rzutu wolnego, piłka odbiła się od zawodnika w murze Johna Obi Mikela, który wcześniej sprokurował faul. „Kiedyś gol Zlatana to byłby swojak!” – skomentował na gorąco na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Chelsea wyrównała tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym zrehabilitował się Obi  Mikel, uderzając z kilku metrów. Gospodarze zadali drugi cios w 78. minucie. Wprowadzony cztery minuty wcześniej Edinson Cavani strzelił z ostrego kąta między nogami Thibauta Courtoisa.

PSG i Chelsea spotkały się w 1/8 finału LM również w poprzednim sezonie. Górą byli paryżanie, choć dopiero po dogrywce w Londynie, kiedy Thiago Silva wyrównał na 2:2 (pierwszy mecz – 1:1).

W Lizbonie Zenit dał sobie strzelić bramkę w doliczonym czasie i przegrał 0:1.

W środę AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce podejmie Real Madryt.

– Jeśli Roma zagra jak z Barceloną, gdy przegrała 1:6, to możemy spodziewać się meczu Szczęsny kontra Real – ocenił Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji Polski, a teraz dyrektor ds. marketingu w Polonii Warszawa. – Dziwne, jak zespół niezłych piłkarzy, z ligi włoskiej, gdzie defensywa i gra taktyczna odgrywają duże role, grała jak drużyna podwórkowa. Barcelona bawiła się z nimi. Wojtek, mimo puszczenia sześciu bramek, był główną postacią. Podejrzewam, że w rywalizacji z Realem może być podobnie.

Szczęsny i jego koledzy z Romy będą musieli powstrzymać Cristiano Ronaldo, który ma na koncie 11 bramek w obecnych rozgrywkach LM. W tym meczu w roli trenera w Lidze Mistrzów zadebiutuje szkoleniowiec „Królewskich” Zinedine Zidane.

LIGA MISTRZÓW, 1/8 FINAŁU

Paris Saint-Germain –  Chelsea Londyn 2:1 (1:1) Zlatan Ibrahimović (39-wolny), Edinson Cavani (78) – John Obi Mikel (45+1).

Benfica Lizbona –  Zenit St. Petersburg  1:0 (0:0)  Jonas (90+1).  IIICriscito (90, Zenit)

Rewanże: 9 marca

W środę grają: AS Roma – Real Madryt, KAA Gent  – VfL Wolfsburg (godz. 20.45).

Pozostałe mecze: Arsenal Londyn – FC Barcelona i Juventus Turyn – Bayern Monachium  (23 lutego),  PSV Eindhoven  – Atletico Madryt i Dynamo Kijów – Manchester City (24 lutego).

Mecze 1/4 finału: 5-6 kwietnia oraz 12-13 kwietnia. Półfinały: 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja

Finał w Mediolanie: 28 maja.