HomePOLSKA

Papież odwiedzi Polskę w dniach 27 – 31 lipca!

Papież odwiedzi Polskę w dniach 27 – 31 lipca!

Papież Franciszek odwiedzi Polskę z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w dniach od 27 do 31 lipca.
Wizyta Ojca Świętego rozpocznie się w środę 27 lipca o 16.00, kiedy to samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wyląduje na krakowskim lotnisku w Balicach. Jeszcze tego samego dnia Papież spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, władzami państwowymi oraz z polskimi biskupami na Wawelu. Wieczorem – kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez św. Jana Pawła II, podjętą później przez papieża Benedykta XVI – papież pojawi się w Oknie Papieskim.
W czwartek 28 lipca przed południem papież Franciszek uda się na Jasną Górę, gdzie będzie modlił się przed obliczem czarnej Madonny. Następnie na Wałach Jasnogórskich, odprawi Mszę świętą z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.
Po powrocie do Krakowa Papież już oficjalnie dołączy do młodzieży całego świata. Ceremonia powitania Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży, rozpocznie się o 17.30.
W piątek 29 lipca, w pierwszej połowie dnia, papież Franciszek nawiedzi teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i wygłosi tam przemówienie. O 17.30 na krakowskich Błoniach rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, któremu będzie przewodniczył.
W sobotę 30 lipca rano papież będzie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w Kaplicy św. Siostry Faustyny. Przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, a następnie odprawi Mszę św. z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych i polskich seminarzystów. Po Mszy św. odwiedzi Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie wyspowiada pięć młodych osób: w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim. Po powrocie do Domu Arcybiskupów Krakowskich zje obiad z przedstawicielami młodzieży. To kolejna tradycja Światowych Dni Młodzieży. Wieczorem, o 19.30 rozpocznie się Czuwanie młodych z papieżem na Campus Misericordiae.
Niedziela 31 lipca będzie ostatnim dniem wizyty Papieża Franciszka w Polsce. O 10.00 rano na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki rozpocznie się Msza św. Posłania i rozesłanie młodych świadków Miłosierdzia, by zanieśli światu Iskrę Bożego Miłosierdzia. Tematem tego dnia będzie uniwersalna godność chrześcijan wynikająca z chrztu św. jako Bramy Miłosierdzia. Uroczystość ta zakończy Światowe Dni Młodzieży. To podczas tej Mszy Papież ogłasza miejsce kolejnych ŚDM.
Zanim Ojciec Święty opuści Polskę, spotka się z wolontariuszami z całego świata, pracującymi w czasie ŚDM. Spotkanie to, jak również spotkanie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami, rozpocznie się o 17.00 w Tauron Arena.
O 18.15 na lotnisku w Balicach odbędzie się krótka ceremonia pożegnania Ojca Świętego, po której odleci do Rzymu.

IAR/Stankiewicz/łpCOMMENTS