Padł rekord Polski – największa dynia

Padł rekord Polski – największa dynia

Nowy rekord polski ustanowił Dominik Kędziak z miejscowości Kurówek pod Łodzią.

Na festiwal dyń do Krapkowic w woj. opolskim zjechało 10 doświadczonych hodowców z całego kraju. Zaprezentowali oni największe warzywa, jakie udało im się wyhodować na działkach i w przydomowych ogródkach.

Po komisyjnym zważeniu okazało się, że wygrał Dominik Kędziak z Kurówka, którego dynia miała aż 648,2 kg. Jest pierwszym hodowcą w kraju, któremu udało się ustanowić taki wynik. Co ciekawe, pan Błażej pobił o ok. 50 kg własny rekord z ubiegłego roku. – Żeby dynia urosła taka duża, trzeba często ją podlewać i przede wszystkim pielęgnować – tłumaczy Kędziak. – Trzeba też dużo cierpliwości. Ja spędziłem przy niej w ogrodzie ponad 100 godzin. Drugie miejsce na festiwalu dyń w Krapkowicach zajął Jan Styra.

. Hodowca ze Zdzieszowic przyznaje, że w tym roku odpuścił sobie rywalizację, dlatego jego dynia ma „tylko” 430,4 kg. Festiwal dyń w Krapkowicach potrwa do późnego wieczora. Pod namiotem, który stanął na tyłach starostwa powiatowego w Krapkowicach wystąpi m.in. Kabaret Masztalskich

. W trakcie imprezy pobity będzie jeszcze jeden rekord – największej zupy dyniowej ugotowanej za jednym razem. Gigantyczny kocioł, w którym gotowana jest zupa ma aż 4000 litrów.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0