7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Padł rekord! Miliarder kupił najdroższy dom w Kalifornii, drugi najdroższy w historii USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Miliarder pobił rekord Kalifornii, kupując rozległą posiadłość w Malibu. Zapłacił za nią 177 milionów dolarów. Tym samym jest to najdroższy dom sprzedany w Kalifornii, w historii! Poprzednim rekordzistą był Jeff Bezos, który ustanowił swój rekord w zeszłym roku.

Posiadłość należy teraz do miliardera – Marca Andreessena. Według dokumentów, ostatnim właścicielem domu był Serge Azria, potentat modowy, stojący za takimi liniami odzieży, jak Joie oraz Equipment. Azria kupił posiadłość o powierzchni siedmiu akrów za 41 milionów dolarów od zmarłego już producenta filmowego, Jerry’ego Weintrauba. Potem latami doposażał ją, wpompowując w dom kolejne 218 mln USD.

Co ciekawe, 177 milionów dolarów to spora część majątku Andreessena. Na zakup posiadłości przeznaczył ponad 11% jego wartości!  Marc Andreessen to przedsiębiorca, jeden z pionierów internetu. To on jako pierwszy zaproponował wstawienie obrazków w witrynach w sieci. Jest też współtwórcą Mosaic – jednej z pierwszych przeglądarek internetowych. W 2009 roku współzałożył fundusz venture capital Andreessen Horowitz.

Cena domu, opiewająca na 177 milionów dolarów, bije poprzedni rekord Kalifornii, ustanowiony w zeszłym roku, przez Bezosa, który zapłacił 165 milionów dolarów za słynną posiadłość Davida Geffena Warnera w Beverly Hills. Jest to ponadto druga najdroższa transakcja – jeśli chodzi o sprzedaż domów- w historii USA! Rekord wszechczasów należy do Kena Griffina, który kupił sobie penthouse w Nowym Jorku z widokiem na Central Park – za 238 milionów dolarów!

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520