18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Otwarcie wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II Wojny Światowej”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: (In. wł.) We wtorek 3 września dokonano uroczystego otwarcia wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II Wojny Światowej” w budynku stanowym stanu Illinois – James Thompson Center, w centrum Chicago. Piotr Janicki, Konsul Generalny RP w Chicago wygłosił krótkie przemówienie na temat ataku niemiec hitlerowskich na Polske 1 września 1939 roku i wskazał na tragedie związane z II wojną światową. Polska straciła 6. milionów obywateli w czasie II wojny światowej.

W uroczystości otwarcia wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II Wojny Światowej” uczestniczyła Juliana Straton, Vice Gubernator stanu Illinois, oraz przedstawiciele władz amerykańskich, dowódcy Gwardii Narodowej Illinois, weterani i przywódcy polonijnych organizacji. Straton wypowiadała się z wielkim uznaniem o bohaterstwie Polaków w czasie inwazji niemieckiej i w czasie okupacji. Podziękowała weteranom II wojny światowej. Podkreśliła także wielki wkład Polonii amerykańskiej dla całego stanu Illinois.

Juliana Straton zatepowała Gubernatora Illinois JB Pritzkera, kory przebywa w chwili obcnej na kilkutygodniowym zwolnieniu lekarskim. On jest zwierzchnikiem Gwardii Narodowej Illinois, która współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi. Dowódcy Gwardii Narodowej Illinois byli obecni na uroczystym otwarciu wystawy.

Oto link do przemówienia Juliany Straton, Vice-Gubernatora stanu Illinois. 

Wystawa podzielona jest na kilka wątków tematycznych związanych z II wojna światową. Jest przygotowana w języku angielskim pod kątem odbiorców anglojęzycznych.

Wystawa będzie otwarta będzie otwarta dla publiczności w dniach od wtorku 3 września do piątku 6 września 2019 r. w godz. 6.30 – 18.00 w budynku stanowym James Thompson Center, w centrum Chicago.

W przyszłości wystawa będzie pokazywana w innych miejscach naszego stanu i innych stanach USA. Polecamy wystawę uwadze Czytelników.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520