HomeUSA

Oszustwo przy pomocy Cash App – uwaga na nieistniejącą obsługę klienta!

Oszustwo przy pomocy Cash App – uwaga na nieistniejącą obsługę klienta!

Aplikacje do robienie przelewów takie jak Venmo, Zelle czy Cash App stają się coraz popularniejsze podczas pandemii. Oszuści podszywają się pod obsługę klienta Cash App aby pozbawić ludzi pieniędzy.

Aplikacja służąca do wykonywania bezpośrednich przelewów Cash App, pozwala na natychmiastowe przekazywanie środków. Wyceniana jest na 40 miliardów dolarów i korzysta z niej obecnie ponad 30 milionów użytkowników.

Jeden z użytkowników, Troy Harrison bardzo chwali sobie to rozwiązanie, które pozwala mu sprawniej prowadzić swoja firmę. Jednak nie spodziewał się nigdy, że zobaczy jak na jego oczach pieniądze zaczną mu znikać z konta.

“Odpalam aplikację Cash App i natychmiast widzę jak znika z niej $100. W ciągu około 15-20 minut kolejne $202 zniknęły. Teraz jestem już przestraszony. “ – opowiada Troy.

Aplikacja nie daje możliwości na bezpośredni kontakt za pomocą np. telefonu czy chatu, zmuszony więc był wysłać im maila.

Po dwóch dniach otrzymał odpowiedź zwrotną. Okazało się, że ktoś zgłosił niepoprawny przelew na jego konto. Nikt z Cash App nie skontaktował się nigdy z Troyem, a Cash App dostawało w międzyczasie więcej takich zgłoszeń.

Teraz z jego konta zniknęły setki dolarów, a Cash App nie jest w stanie nic z tym zrobić.

Jednak nie każdy ma tyle cierpliwości co Troy i szuka szybszych metod na kontakt z firmą.

Okazuje się, że powstają fałszywe strony, które pozorują obsługę klienta Cash App. Z firmą da się skontaktować tylko za pomocą aplikacji lub e-maili. Tę właśnie sytuację wykorzystują oszuści.

Stawiają fałszywe strony internetowe, na których można znaleźć np. numer do obsługi klienta, a potem “bardzo chętnie pomagają”, kradnąc w ten sposób pieniądze. Pierwszą propozycją jest z reguły “spróbujmy zrobić testowy przelew”.

Central Virginia Better Business Bureau (BBB) dostaje codziennie zgłoszenia od ludzi, którzy znaleźli przez przypadek takie strony za pomocą wyszukiwarek internetowych.

BBB ostrzega, że najlepszą metodą, aby uniknąć oszustów jest wysyłanie pieniędzy wyłącznie ludziom, których znamy, podłączanie transferów pod kartę kredytową oraz unikanie wykonywania przelewów przy pomocy publicznych sieci Wi-Fi.

 

 

PS

COMMENTS