18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Ostrzeżenia IMGW. Niż Zyglinda przyniesie silny wiatr, śnieg i deszcz

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, jaki przyniesie do Polski niż wtórny. Niż nosi imię Zyglinda (niem. Siglinde). Uwaga – należy spodziewać się silnego wiatru, który w porywach będzie osiągał blisko 100 km/h, opadów deszczu, a w północnych rejonach Polski deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Wiatr może powodować szkody. 

 

– W powiatach nadmorskich silny wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, południowo-zachodni po południu skręcający na północno-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich – tak brzmi prognoza zagrożeń dla woj. pomorskiego na wtorek, 23 października. Niebezpieczny wiatr będzie utrzymywał się również w środę.

 

W powiatach nadmorskich silny wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 95 km/h, południowo-zachodni po południu skręcający na północno-zachodni. Najgorzej będzie w rejonach północnych, ale w innych województwach również mocno powieje. – Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu – tak brzmi prognoza zagrożeń na wtorek dla woj. kujawsko-pomorskiego.

 

Jak informuje portal twojapogoda.pl, silny wiatr ma związek z przemieszczaniem się niżu wtórnego o imieniu Zyglinda (niem. Siglinde). Centrum niżu bardzo szybko przemieści się znad Bałtyku w kierunku zachodniej Rosji w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. W Polsce – oprócz silnego wiatru będziemy mieli do czynienia z gwałtownym spadkiem ciśnienia, zapowiadane są również opady deszczu. Na północy możliwy grad, deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna.

 

Uwaga – wiatr o sile ok. 100 km/h może powodować uszkodzenia drzew i dachów. W najbliższych godzinach warto pozdejmować z balkonów przedmioty, które mogą zostać zrzucone przez silne porywy wiatru. Lepiej też nie parkować aut w pobliżu drzew.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520