12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Okradają bez wybijania szyb i wyważania drzwi. Ofiary same oddają im łup

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie muszą włamywać się do twojego domu, żeby okraść cię z najcenniejszej własności – tożsamości. Według QuoteWizard podczas pandemii, wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19, wzrosła również liczba zgłoszeń tego typu kradzieży – podaje WESH Orlando.

VinZant jest starszym analitykiem ds. badań w QuoteWizard, porównywarce ubezpieczeń należących do LendingTree. Powiedział, iż firma odkryła, że ​​liczba zgłoszeń kradzieży tożsamości na Florydzie wzrosła o 175% od początku pandemii. Dodał, że Floryda zajmuje 4. miejsce wśród stanów o najwyższym wskaźniku zgłoszeń na 100 000 osób, za Delaware, Georgią i Maryland.

„Odkryliśmy, że gwałtowny wzrost liczby kradzieży tożsamości koreluje niemal bezpośrednio z pandemią” – powiedział VinZant. „Przestępcy próbowali wykorzystać ludzi poprzez oszustwa bankowe, oszustwa związane z ofertami pracy, a także wykorzystując rządowe programy stymulacyjne”.

Według wiceprezes Better Business Bureau of Central Florida Eriki Urdaneta, najpopularniejszym rodzajem oszustwa jest podszywanie się pod instytucje. Oszuści – chcąc wyłudzić dane – podszywają się pod banki, firmy ubezpieczeniowe oraz wszelkie inne popularne firmy.

„Jeśli naciskają, abyś podał numer ubezpieczenia społecznego, adres, datę urodzenia, to jest to czerwona lampka” – powiedziała. „Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że zbadałeś osobę lub firmę, która prosi o te informacje”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520