HomePOLSKA

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie politykował? Apel wkrótce trafi do papieża Franciszka. Podpisało go ponad 100 tys. osób

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie politykował? Apel wkrótce trafi do papieża Franciszka. Podpisało go ponad 100 tys. osób

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego polityczna działalność razi wiele osób. Richard Smith, arcybiskup Edmonton może wkrótce sprawić, że apel o ukrócenie uprawiania polityki przez o. Rydzyka trafi na ręce papieża Franciszka. Pod apelem podpisało się blisko 130 tys. osób. Na ręce biskupa petycję złożył były kanadyjski polityk – Thomas Lukaszuk.

 

Thomas Lukaszuk to były kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, który w naszym kraju zasłynął z krytyki ojca Tadeusza Rydzyka. To do niego trafiła petycja, pod którą podpisało się ponad 100 tysięcy osób. Autorzy petycji – Adam N. i Witek M. zwrócili się o pomoc do Lukaszuka, wątpiąc w pomyślne załatwienie swojej inicjatywy wyłącznie na polskim gruncie.

 

Nasz kanadyjski ambasador jest gwarantem doręczenia petycji niezależnie od wydarzeń w Polsce – tłumaczyli Onetowi. Petycja trafiła na ręce ważnego kościelnego dostojnika w Kanadzie – arcybiskupa Richarda Smitha. Przetłumaczono ją na języki:

 

 

    • angielski,

 

    • hiszpański,

 

    • włoski.

 

 

Petycja dotrze na pewno na ręce papieża Franciszka. Jej autorzy podpisy zaczęli zbierać wiosną 2017 roku. Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji.

 

Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. – brzmi treść apelu.

 

Źródło: Onet.pl.

 

RTY aip

 

COMMENTS