HomeŚwiat

OBWE: Obie strony konfliktu w Donbasie narażają ludność cywilną

OBWE: Obie strony konfliktu w Donbasie narażają ludność cywilną

OBWE twierdzi, że obie strony konfliktu w Donbasie narażają ludność cywilną na ostrzał. Takie informacje przekazał wiceszef misji obserwacyjnej OBWE Alexander Hug. W ciągu ostatniego tygodnia separatyści dokonywali artyleryjskich ataków na Awdijiwkę.

Alexander Hug w wywiadzie udzielonym “Ukraińskiej Prawdzie” powiedział, że zarówno separatyści, jak i siły rządowe lokują swoje pozycje na obszarach zamieszkanych przez cywilów. Sprawia to, zdaniem wiceszefa misji obserwacyjnej, że przeciwna strona odpowiada ogniem. Taka sytuacja – jak zaznaczył Alxander Hug – miała miejsce podczas niedawnych ostrzałów Awdijiwki.
Ukraińskie władze oskarżały kilkukrotnie separatystów, że ci dokonują ostrzałów z wyrzutni rakiet Grad ustawionych obok cywilnych budynków, miedzy innymi w Doniecku. Rakiety separatystów wielokrotnie trafiały w budynki mieszkalne Awdijiwki. Podczas jednego z ostrzałów pociski trafiły też w punkt pomocy humanitarnej. Z kolei separatyści donosili o ostrzałach cywilnych dzielnic Doniecka.

Paweł Buszko/Kijów, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS